تبلیغات
newsirnews - بیماری‌های شایع در سفر و راه‌ درمان آن – گردشگری
 
newsirnews
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگانمفیدستان:

مسمومیت غذایی، گرمازدگی، یبوست، اسهال و دل‌پیچه و اختلالات حرکتی از بیماری های شایع در سفر هستند که شناخت و درمان آنها در برنامه ریزی سفر بسیار موثر است.

سیستم بدنی خیلی از افراد هنگام سفر با مشکلاتی روبرو می شود که ناشی از تغییر محیط و شرایط آب و هوایی است. این اختلالات فیزیکی باعث سردرگمی و بهم ریختن برنامه سفر شما می‌شود. برای مقابله با این مسائل و مشکلات ناشی از آن کافی است تا این بیماری‌ های شایع در سفر و راه‌های مقابله با آن را بشناسید تا بتوانید از ابتلا به آن جلوگیری کنید. یادتان باشد که افراد حساس‌تر و آسیب‌پذیرتر مانند کودکان و سالمندان بیشتر از بقیه افراد در معرض ابتلا به این بیماری‌ها قرار می‌گیرند.

بیماری‌های شایع در سفر و راه‌ درمان آن

ما در این مقاله راه‌های مقابله و درمان بیماری‌های شایع در سفر را به شما می‌گوییم تا با رعایت کردن آنها، خطر ابتلا به این بیماری‌ها را کاهش دهید. برخی از این بیماری ها که مقطعی هستند و هنگام حرکت وسیله نقلیه پیش می‌آیند، با انتخاب صندلی مناسب هنگام خرید بلیط هواپیما و خرید بلیط قطار قابل کنترل هستند.

مسمومیت غذایی

مسمومیت غذایی در اثر آلودگی غذا با باکتری و ویروس به وجود می‌آید. کم شدن مقاومت بدن در سفر به واسطه کم خوابی، طی کردن راه طولانی و خسته کننده، کم بودن استراحت، شرایط آب و هوایی متفاوت مقصد سفر و تهیه غذا از منابع مختلف در شهرهایی به جز محل زندگی باعث مسمومیت می‌شود. این بیماری که ممکن است با مصرف غذاهای آلوده، نپخته یا مانده نیز به وجود آید، علائمی چون تهوع، استفراغ، اسهال و تب دارد. بهترین راه برای پیشگیری از مسمومیت غذایی این است که مراقب تغذیه خود در سفر باشید. یعنی باید مسائل بهداشتی را رعایت کنید و از رستوران‌‌های بین راهی و دستفروشان و دوره‌گردهای مشکوک به هیچ عنوان مواد غذایی خریداری نکنید.

گرمازدگی

گرمازدگی یکی از بیماری‌‌های شایع سفر، به خصوص در فصل‌های گرم سال است. اما با وجود شایع بودن آن در فصل بهار و تابستان نباید فکر کنید که گرمازدگی تنها مختص شهرهای گرم و فصل‌های گرم است. چرا که در سفر به هر جایی، به خاطر فعالیت زیاد و بالا رفتن حرارت بدن ممکن است دچار این بیماری شوید. این بیماری که به خاطر تبخیر بیش از حد آب از بدن به وجود می‌آید، نشانه‌هایی چون خستگی، گیجی، اخلال در هوشیاری، سر درد، گرفتگی عضلات، تهوع و استفراغ دارد. برای جلوگیری از این بیماری باید آب خنک و مایعات زیاد بنوشید، غذاهای چرب و دیرهضم نخورید، همراه با غذا لیموترش بخورید و از ایستادن زیاد زیر نور آفتاب اجتناب کنید.

یبوست

یبوست در سفر یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که افراد با آن مواجه می‌شوند. این بیماری که ممکن است به دلیل کم نوشیدن آب و عدم دریافت فیبر کافی در طول روز باشد، راه‌های پیشگیری و درمان ساده‌ای دارد. در قدم اول برای پیشگیری از یبوست باید به میزان دریافتی فیبر توجه کنید. برای دریافت فیبرِ کافی تا جایی که می‌توانید سبزیجات و سالاد بخورید؛ البته حتما به بهداشت آن توجه کنید و تا جایی که می‌توانید خودتان آن را بشویید و درست کنید. علاوه بر این زیاد آب بنوشید، نان سبوس دار بخورید و از میوه‌هایی چون انجیر و کیوی میل کنید.

اسهال و دل‌پیچه

اسهال و دل‌پیچه یکی از شایع‌‌ترین مشکلات ایام مسافرت است. دلایل مختلفی را برای اسهال مسافران مطرح می‌‌کنند؛ از جمله مصرف نوشیدنی یا غذایی که به آن عادت ندارید؛ تفاوت عادات غذایی و تغییر در بالانس میکروبی یا تعادل باکتری‌‌هایی که به‌ طور معمول در روده‌های شما زندگی می‌‌کنند. معمولا این بیماری با فقر بهداشتی در ارتباط است. یعنی غذا و آب آلوده، ممکن است حاوی باکتری،‌ ویروس یا انگل‌‌هایی باشد که باعث اسهال و دلپیچه می‌شود. برای جلوگیری از این بیماری به بهداشت مواد غذایی و تغذیه خود توجه کنید.

اختلال حرکتی

بدن انسان ممکن است در اثر محدود و محبوس شدن در یک فضای تنگ و نداشتن حرکت، دچار لختگی خون در عروق شود.اختلال حرکتی ناشی از افزایش فعالیت ساختارهای داخلی است که کنترل تعادل را بر عهده دارند و افزایش فعالیت این ساختارها معمولا در پی حرکت وسیله نقلیه ایجاد می‌شود و به محض توقف، علایم آن هم آرام آرام برطرف می‌شوند. برای جلوگیری از این اختلال باید هنگام تهیه بلیط هواپیما، یک صندلی روی لبه جلویی بال هواپیما رزرو کنید، در قطار هم نزدیک پنجره بنشینید و به جلو نگاه کنید و در اتومبیل، پشت رل یا روی صندلی جلو بنشینید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

هیرسوتیسمپرمویی در زنان و راه درمان آنشایع ترین علل هیرسوتیسم تخمدان پلی کیستیک است هیرسوتیسمپرمویی در زنان و راه درمان آنآشنایی با علل یبوست و راه های پیشگیری و درمان آن …اخبار علمی پزشکیدرمان برونشیت مزمن برونشیت به آماس و التهاب گذرگاه هوا بین بینی و ریه ها گفته می شود …بررسی علل درد در نقاط مختلف پا و روش های درمان آن – …اخبار علمی پزشکیبعد اشنایی با علل درد لگن ، کمر و گردن و روش های درمان آنملاسما یا لک حاملگی انواع لک و راه درمان آنعفونت کپکی نوعی عفونت شایع در زنان است که اغلب با احساس خارش و سوزش خود را نشان می دهد بیماری‌های شایع در سفر و راه‌ درمان آن › › › › حرکتی از بیماری های شایع در سفر هستند گردشگری فرهنگ و در سفر و راه‌ درمان آن بیماری‌های شایع در سفر و راه‌ درمان آن › › بیماری‌های شایع در سفر و راه‌ درمان آن ساعت پیش گردشگری و بیماری‌های شایع در سفر و فلایتیو بیماری های شایع در سفر و راه درمان آن را بشناسید › › › بیماری های شایع در سفر و راه درمان و درمان بیماری های شایع در شایع بودن آن در فصل بیماریهای واگیر شایع ایران و جهان – سایت پزشکان بدون مرز › سفر و گردشگری با روش زیر آن را درمان از راه قطره‌های ریز در هوا یا تماس با بهداشت کودکان،رشد کودکان،خواب کودک،ورزن کودک،لباس کودک،قد › › کودکان بیماری کودکانبیماری های کودکانغذای از بیماری های شایع در ها و راه درمان پروستات و بیماری های شایع آن › › › تازه های بیماری و راه درمان و بیماری های شایع آن کند اما اگر در درمان آن تاخیر شود جاذبه های طبیعی شیراز؛ منحصر به فرد در ایران › › › منحصربهفرددرایران یکی از مناطق گردشگری و در سفر و راه‌ درمان آن بیماری‌های شایع در سفر و راه سفر وزیر بهداشت و درمان به آذربایجان غربی قاضی زاده هاشمی › › کدام بیماری های آمیزشی شایع علل پینه پا و درمان آن بیماری های شایع در سفر و راه درمان درمان بیماری های شایع کودکان مجله تصویر زندگی › درمانبیماریهای برای درمان بیماری های شایع درمان این مشکل راه و احکام آن در قانون کدام بیماری های آمیزشی شایع ترند؟ دکتر محمد رضا صفری › بیماریهایشایعترند بیماری های شایع در سفر و راه درمان آن نشست گردشگری سلامت در بیماری های شایع در سفر و

مطلب بیماری‌های شایع در سفر و راه‌ درمان آن – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :بیماری‌های شایع در سفر و راه‌ درمان آن – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d8%a7%db%8c%d8%b9-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d9%81%d8%b1-%d9%88-%d8%b1%d8%a7%d9%87%e2%80%8c-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d9%86/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :